Měkká voda
Kontaktujte nás:

Jméno:
Telefon:
E-mail:
Zpráva:

Využívejte pohodlí
a luxus měkké vody
chraňte svůj dům
pečujte o pokožku a vlasy
je to ekonomické!

Změkčování vody

 Již desetiletí se činí pokusy potlačit přísadou chemikálií v domovní vodě    Ecowater Gert Schnitt - změkčovače vody – změkčování                                   vápník. Přimíchávání se provádí dávkovacími přístroji, což se prokázalo jako neúčinné, neboť přísada chemikálií není pravé změkčování.

Pravé změkčování vody se provádí technologií iontové výměny, poměrně jednoduchým procesem. Jako základ této technologie slouží umělé pryskyřice. Iontové výměníky jsou z umělé pryskyřice. Zatím co se materiály označené jako plasty chovají obecně indiferentně, jsou iontoměničové pryskyřice na základě svého chemického složení a porézní struktury nejenom odolné, ale také snadno reaktivní. Iontové výměníky jsou pevné látky ve formě kuliček nebo granulátu, které jsou ve vodě nerozpustné a vykazují vysokou odolnost proti velkému počtu chemických substancí. Jejich nejdůležitější vlastností je schopnost vyměňovat při kontaktu s roztoky ionty. Aktivně výměnné skupiny se nacházejí nejenom na povrchu, ale také uvnitř jádra výměníku. Zvláštní pokrok na území výměny iontů přinesly makroporézní iontové výměníky.

Proces výměny se dá jednoduchým způsobem ukázat na příkladu změkčování vody. Výměník naplněný sodnými ionty se uvede do kontaktu s ionty vápníku a hořčíku rozpuštěnými ve vodě. Ionty vápníku a hořčíku se zachytí výměníkem a za to se odevzdají sodné ionty. Když výměník odevzdal své sodné ionty, je proces výměny ukončen. Oživení (regenerace) se vykoná ošetření kuchyňskou solí (NaCl) slisovanou do tablet tzv. tabletová regenerační sůl, přičemž se odehrává opačný proces. Výměník je potom schopen nového zachycení iontů vápníku a hořčíku. Tento proces se nyní stále opakuje. Při výměně se z vody odstraní nevítané látky způsobující tvrdost vody, vápník a hořčík, voda se změkčí jako dešťová voda.

Iontoměničová pryskyřice se nespotřebovává, ale po každá regeneraci je znovu schopna změkčování. Při pravém změkčování vody se nyní z vody odstraní vápník + hořčík! Všechny žádoucí součásti (stopové prvky) zůstanou ve vodě obsaženy!


Krása
Dejte si vanu, nebo sprchu s měkkou vodou a pocítíte ten rozdíl: budete mít hladší pokožku a uvolníte se jako nikdy předtím. Užijte si holení bez podráždění a Vaše vlasy budou poddajné a prozářené. Měkká voda Vám přinese to nejlepší.


Ilustrační foto 1 - změkčovače vody – změkčování

Pohodlí
Zabalte Vaše děti do hebkého ručníku po koupání. Oblečení Vaší rodiny bude po vyprání krásně hebké a čisté. Uvidíte jak si Vaše prádlo uchová mnohem déle své barvy a životnost. Měkká voda poskytne Vašim domácím zařízením (pračka, myčka, kávovar…) mnohonásobně delší životnost.

Ilustrační foto 2 - změkčovače vody – změkčování

Ekologie
S měkkou vodou vytvoříte snadno pěnu ve vaně. Šampón, čistící a mycí prostředky budou čistit neuvěřitelně rychle a snadno. Potěšení z přírodních mýdel a bezfosfátových pracích prášků Vám poskytne nejlepší přírodní přítel – měkká voda.

Ochrana
Nechte chránit těleso pračky, myčky nádobí,kávovar…. při průtoku měkké vody se neusazuje vodní kámen a tím chráníte veškerou topnou instalaci a spotřebiče účinně a čistě. Vaše potrubí a topné zařízení budou neustále dodávat pohodlně a spolehlivě teplo. Vaše sprcha a kohoutky budou průběžně zajišťovat Vaší rodině bohatý proud vody.

Tvrdá voda zanese potrubí a přístroje ve vašem domě vodním kamenem - změkčovače vody – změkčování

Úspora peněz
Vydávejte energii a čas za vaší rekreaci a relaxaci - ne za drhnutí vany a sanitární keramiky. Schovejte si své peníze pro rodinné výlety a koníčky - ne pro přehnané účty za mycí a čistící prostředky, náklady za údržbáře a opravy domácích spotřebičů.

Tvrdá voda ma tvrdý dopad na stav vaší peněženky - změkčovače vody – změkčování

Spolehlivost
EcoWater změkčovače jsou odolné, snadno se instalují, mají levný provoz a snadnou údržbu. Zajišťují neustálou spokojenost díky osvědčené spolehlivosti a dlouhodobé tradici!

EcoWater Systems - změkčovače vody – změkčování 

Copyright © 2019 SOFTWATER, všechna práva vyhrazena. | Mapa stránek | Filtrace vody | Úpravna vody | Změkčovač vody | Filtry na vodu
Technické řešení a design EDATA.