Úpravna vody

Úpravna vody

Mezi běžně užívané úpravny vody patří také změkčovače vody, které slouží k změkčování vody, tedy k odstranění nežádoucího vápníku i hořčíku z vody. Vápník a hořčík vytváří ve vodovodních trubkách a spotřebičích vodní kámen a snižuje tak výkon spotřebičů. Domácí úpravna pitné vody je efektivním řešením.

Mezi úpravny vody patří také změkčovače vody, které slouží k změkčování vody, tedy k odstranění nežádoucího vápníku i hořčíku z vody. Vápník a hořčík vytváří ve vodovodních trubkách a spotřebičích vodní kámen a snižuje tak výkon spotřebičů. Domácí úpravna pitné vody je efektivním řešením. 

Domácí úpravny vody řeší nejen vodní kámen (tj. tvrdost vody), ale do oblasti zařízení sloužících k úpravě pitné vody řadíme i takové filtry, které odstraňují z vody zápach, kaly nebo přemíru železa, manganu nebo jiných škodlivých organických látek. Proto je třeba vybírat úpravnu vody  adekvátně k efektu, který má plnit. Zpravidla je problémů více, proto existují i komplexní úpravny vody s  multifunkčním řešením či specifickými filtračními jednotkami. 

Úpravna vodyDomácí úpravna vodyDomácí úpravna pitní vody

Úpravna vody je navržena tak, aby poskytovala nepřetržitou dodávku upravené vody = cenově rozumné řešení k ochraně rozvodů vody, kotlů, spotřebičů atd. Úpravny vody spojují osvědčenou technologii iontové výměny a nejmodernější řídící ventil s proporcionálním řízením, který si vyhodnocuje zbytkovou kapactu a tím pádem jsou zajištěny velmi nízké náklady na provoz.

Úpravny vody EcoWater disponují moderním 5řádkovým LCD displayem, který slouží k vizuální kontole vašich denních a celkových průtoku, signalizuje zbytkové množství soli v zásobníku, umožňuje připojení bezdrátového remote control, pro dálkové ovládání úpravny vody.

 Vyberte si nejvhodnější typ úpravny vody

Zobrazeno 25 produktů z 25

6 důvodů, proč 
zařízení EcoWater

 1. Kvalita

  Osvědčené a renomované zařízení vyráběné největším výrobcem změkčovačů vody pro domácnosti na světě, dostupné pouze u našich autorizovaných partnerů. Vybraná síť odborníků v oblasti úpravy vody, kteří zaručují profesionální výběr zařízení a výjímečný zaruční a pozáruční servis na daném území

 2. Úspora

  Změkčovače vody eVOLUTION přináší největší úspory ve srovnání s ostatními zařízeními na trhu – spotřebují průměrně 75% méně spotřebních materiálů než konkurenční změkčovače

 3. Pohodlí

  Zabudovaný infračervený snímač automatický snímá hladinu soli v nádrži. Pomocí SMS zprávy, nebo e-mailem bude Vás zařízení s předstihem informovat o nízké hladině soli a nutnosti její doplnění. Doplňování soli usnadňuje zabudované osvětlení nádrže. Navíc pomalé zavírání víčka nádrže, v modelech Boost a 500 Power, zvyšuje uživatelské pohodlí

   

 4. Výkonnost

  Přísada propláchnutého křemičitého štěrku zvyšuje výkonnost zařízení zvýšením plochy prvního styku vody s náplní, a použití inovativní řídicí hlavice zajišťuje optimální tlak vody

 5. Odolnost

  Vysoce kvalitní, trvalé materiály a patentované technologie jsou rozeznatelnou vlastnosti značky EcoWater. U zařízení eVOLUTION jsme dovedli, že pečujeme o každou maličkost, např. vrchní kryt zařízení, který je nejvíce ohrožen mechanickým poškozením, je výroben z ABS plastu používaného při výrobě automobilových nárazníků.

   

   

Mohlo by vás zajímat

Věděli jste, že ...
Čím vyšší tvrdost vody a její spotřeba, tím nižší účinnost kotle a ústředního vytápění a zvýšení spotřeby energie na výrobu teplé užitkové vody do těchto systémů. Tloušťka 1 mm vodního kamene na povrchu výměníku tepla, snižuje účinnost přibližně o 10 % , čímž se zvyšuje spotřeba paliva a energie. Odhaduje se, že zvýšení nákladů na provoz vytápěcích zařízení kvůli usazování vodního kamene je až o 36 % v průměru vyšší, jak u měkké vody.

 

Téma článku: úpravna vody, domácí úpravna vody, domácí úpravna pitné vody.

zpět