Jak si vybrat správný filtr na vodu?

Jak si vybrat správný filtr na vodu?

Voda hraje v našem životě významnou roli. Někdy ale může obsahovat škodlivé látky, nadměrné množství minerálů nebo mít špatnou chuť. Složení vody zjistíme s pomocí rozboru vody.

Voda hraje v našem životě významnou roli. Někdy ale může obsahovat škodlivé látky, nadměrné množství minerálů nebo mít špatnou chuť. Složení vody zjistíme s pomocí rozboru vody.Někdy ale pouhým pohledem či ochutnáním zjistíme, že je něco v nepořádku. V těchto případech bychom měli začít přemýšlet buď o filtru na vodu ze studny, filtru na dešťovou vodu, filtru na pitnou vodu nebo filtru na tvrdou vodu. 

Proces výběru správného filtru na vodu může být při dnešní široké nabídce složitý. Důležité je promyslet si, co od filtrace vody očekáváme (chci pouze filtr na pitnou vodu nebo potřebuju například filtr na vodu ze studny, kterou používáme v domácnosti pro praní, vaření, mytí a další činnosti).

Proč je důležitá filtrace vody

Filtrace vody je příznivá pro naše tělo i pro naši domácnost. S pomocí filtru na tvrdou vodu můžeme například díky změkčení vody získat skvěle chutnající vodu, která bude příjemná na pokožce, zanechá naše vlasy lesklé a nebude zanášet domácí spotřebiče vodním kamenem.

Filtr na vodu ze studny zase může zbavit vodu nadbytečných minerálů (obvykle železa) a přivádět do domácnosti zdravotně nezávadnou vodu pro konzumaci i pro úklid.

Jednotlivé typy filtrů

  • Filtr na vodu ze studny dokáže vodu změkčit a zároveň filtrovat. Voda je tak po filtraci bez zápachu, zabarvení, zbavená vysokého obsahu železa, manganu a sirovodíku.
  • Filtr na dešťovou vodu obvykle není potřeba, neboť dešťová voda je velmi měkká voda s obsahem tvrdosti 0 - 4 °dH.
  • Filtr na pitnou vodu (filtr na tvrdou vodu) se montuje přímo na vodovodní potrubí nebo například pod dřez. Změkčená voda, která je jeho produktem, je perfektní jak na konzumaci a vaření, tak na úklid a použití s domácími spotřebiči. Nezanechává skvrny na povrchu a nezanáší domácí spotřebiče.

Jaký filtr na vodu ze studny? 

Z nabídky SOFTWATER si můžete vybrat z několika typů filtru na vodu ze studny. Pro odstranění železa, manganu a sirovodíku je vhodný filtr na vodu ze studny v podobě odželezňovacího filtru.

Filtr na vodu ze studny může být zastoupen také multifunkční úpravnou vody, která zároveň slouží jako filtr na tvrdou vodu.

Více informací o filtrech na vodu ze studny najdete zde. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat buď s pomocí poptávkového tlačítka nebo prostřednictvím kontaktů.

Potrubní filtr na vodu ze studny

Filtr na vodu ze studny se napojuje na potrubí v místě, kde je voda přiváděna do domu a odkud je rozváděna dále. K nejoblíbenějším a nejdoporučovanějším potrubním filtrům na vodu ze studny patří multifunkční úpravna vody eVOLUTION 500 POWER EcoMULTI. Ta slouží zároveň jako filtr na vodu ze studny, filtr na tvrdou vodu a filtr na tvrdou vodu. 

Více informací o potrubním filtru na vodu ze studny najdete v článku Domácí úprava vody ze studny.

Podívejte se na naše produkty

zpět