Jak poznat tvrdou vodu a jak se jí zbavit?

Jak poznat tvrdou vodu a jak se jí zbavit?

Každý ví, že voda může být tvrdá či měkká. Tvrdost vody je způsobena zejména obsahem solí kovů alkalických zemin, především vápníku a hořčíku. Problém dokážou vyřešit filtry na tvrdou vodu. Pomůžeme vám vybrat nejvhodnější filtr na tvrdou vodu.

filtr na tvrdou vodu

Každý ví, že voda může být tvrdá či měkká. Tvrdost vody je způsobena zejména obsahem solí kovů alkalických zemin, především vápníku a hořčíku. Problém dokážou vyřešit změkčovače a filtry na tvrdou vodu. Pomůžeme vám vybrat nejvhodnější filtr na tvrdou vodu.

Jak zjistit tvrdost vody?

Celková tvrdost vody - se udává v tzv. německých stupních tvrdosti°dH; / jeden stupeň odpovídá 10 mg/l oxidu vápenatého nebo oxidu hořečnatého. Dále se nově měří koncentrace vápenatých a hořečnatých kationtů v mmol/l (platí pro informace např. z vodáren) - pro přepočet platí 1 mmol/l celkové tvrdosti = 5,6 °dH.

Rozlišuje se následující označení vody dle stupňů tvrdosti:

Pitná voda °dH Výskyt
velmi měkká voda 0 - 4 °dH voda sněhová, dešťová, destilovaná, demineralizovaná
měkká voda 4 - 8 °dH voda ze studánek a pramenitá voda z nerozpustného podloží, v některých oblastech i vodovodní voda
polotvrdá, středně tvrdá voda 8 - 15 °dH vodovodní voda
tvrdá voda 15 - 21 °dH vodovodní voda, studniční voda
velmi tvrdá voda 21 a více °dH studniční voda a vodovodní voda z vápenatých a krasových oblastí

Jak se efektivně zbavit tvrdé vody? Pomocí filtrů na vodu

S problémy způsobenými přílišnou tvrdostí vody pomohou speciální filtry a změkčovače na tvrdou vodu. Jsou různé typy filtrů na trvrdou vodu, proto při jejich výběru zaměřte svou pozornost především na veškeré parametry filtru na tvrdou vodu, včetně výkonu, možnosti obnovy filtru a jeho ceny. 

Filtr na tvrdou vodu zabraňuje nadměrnému usazování vodního kamene a eliminuje vápník. Filtry tvrdé vody chrání nejen vaše zdraví, neboť je důležité, jakou vodu pijete a v jaké vodě se koupete, ale především chrání zařízení vaší nemovitosti. Filtr na tvrdou vodu prodlužuje životnost veškerých zařízení, která obsahují průtok vody, včetně praček, kotlů, domácích vodáren apod. Stejně tak se díky filtrům na tvrdou vodu nadměrně nezanáší baterie, vodovodní potrubí, toaletní mísy apod.

filtry na tvrdou vodu

Filtry tvrdé vody pomáhají změkčovat vodu buď ionizací nebo prostřednictvím tzv. polyfosfátů, nebo s pomocí sofistikovanějších automatických zařízení s efektivními procesy pro potlačení tvrdé vody. V případě výběru vhodného filtru na tvrdou vodu pořizujte kvalitní a osvědčenou značku, s certifikací a potřebným dostupným servisem, který zahrnuje i odbornou montáž sofistikovanějších, ať už domácích nebo průmyslových filtrů na tvrdou vodu.

Výhodou filtrů na tvrdou vodu je možnost regulace míry tvrdosti vody dle požadavku spotřebitele. Ideální je, pokud si necháte při výběru ideálního filtru na tvrdou vodu poradit od odborníků.

Naši nabídku filtrů na tvrdou vodu nejdete zde.

Podívejte se na naše produkty

změkčovače vody

zpět