Informace o vodě a změkčovači vody

Informace o vodě a změkčovači vody

Jak si vybrat správný filtr na vodu?
Voda hraje v našem životě významnou roli. Někdy ale může obsahovat škodlivé látky, nadměrné množství minerálů nebo mít špatnou chuť. Složení vody zjistíme s pomocí rozboru vody.
Jak fungují změkčovače vody?
Změkčovače vody jsou pro většinu z nás velkou neznámou a princip jejich fungování je tak zahalen tajemstvím. Pojďte se s námi podívat, jak změkčení vody ve změkčovači probíhá, jak může přispět k vašemu spokojenějšímu životu a jak si ze široké nabídky vybrat ten pravý změkčovač vody pro vaše potřeby.
Věděli jste, že ...
Čím vyšší tvrdost vody a její spotřeba, tím nižší účinnost kotle a ústředního vytápění a zvýšení spotřeby energie na výrobu teplé užitkové vody do těchto systémů. Tloušťka 1 mm vodního kamene na povrchu výměníku tepla, snižuje účinnost přibližně o 10 % , čímž se zvyšuje spotřeba paliva a energie. Odhaduje se, že zvýšení nákladů na provoz vytápěcích zařízení kvůli usazování vodního kamene je až o 36 % v průměru vyšší, jak u měkké vody.
Jak vybrat správné zařízení na úpravu vody?
Zvažujete úpravu vaší vody? Specializujeme se na řešení pro úpravu vody, proto víme, co je třeba vše definovat při výběru ideálního zařízení. V tomto článku najdete často kladené otázky s rozdělením pro obecní vodu a vodu ze studny.
Filtrace vody
Zjistíte, že z vašeho kohoutku teče chutná a příjemná voda na pití! Již žádná špatná chuť kvůli chlóru a organickým látkám. Vaše káva a čaj rozvinou svoji plnou a pravou chuť. Příprava jídla, oplachování zeleniny a ovoce bude mnohem účinnější. Pomůže vám filtrace vody.
Jak poznat tvrdou vodu a jak se jí zbavit?
Každý ví, že voda může být tvrdá či měkká. Tvrdost vody je způsobena zejména obsahem solí kovů alkalických zemin, především vápníku a hořčíku. Problém dokážou vyřešit filtry na tvrdou vodu. Pomůžeme vám vybrat nejvhodnější filtr na tvrdou vodu.
Filtry na vodu
Voda, která je dodávána do vašich kohoutků obecními vodovody může obsahovat mnoho nechtěných příměsí i mechanických nečistot a usazenin. To platí i o vodě přiváděné do domu z vlastní studny. Chlor, usazeniny, škodlivé bakterie. Ve vodě, kterou používáme k vaření, pití i osobní hygieně, žádnou z těchto věcí mít nechceme. Naštěstí existuje řešení zvané filtry na vodu.
Tvrdost vody
Řada domácností se potýká s problémem příliš tvrdé vody. Je to běžný fakt. Nadměrná tvrdost vody má řadu nežádoucích efektů, přičemž může nenávratně poškodit většinu vašich domácích zařízení nebo omezit jejich výkon. Jak si poradit s tvrdou vodou? Pomůžeme vám v tomto článku.
Úprava vody
Kvalita dodávané vody často není z mnoha hledisek vyhovující. Ať už jde o používání vody v domácnosti, či v rozličných průmyslových zařízeních, voda musí vždy mít požadované vlastnosti. Pokud vlastnosti vody nejsou odpovídající, přichází na řadu úpravna vody. Existují různé typy úpraven vody, které se liší tím, jak vlastnosti vody mění. Společné mají ale jedno: zvyšují kvalitu vody.
Změkčování vody
Máme pro vás důležité informace ohledně změkčování vody. Nevíte, jak efektivně řešit změkčení vody, pak pro vás máme několik instrukcí, rad a tipů. Čtěte více zde.
Vodní kámen
Vodní kámen vzniká uvolněním minerálů z vody. Při cestě vody ze spodních vrstev na povrch dochází k jejímu styku s vrstvami různého složení.
Úpravna vody
Mezi běžně užívané úpravny vody patří také změkčovače vody, které slouží k změkčování vody, tedy k odstranění nežádoucího vápníku i hořčíku z vody. Vápník a hořčík vytváří ve vodovodních trubkách a spotřebičích vodní kámen a snižuje tak výkon spotřebičů. Domácí úpravna pitné vody je efektivním řešením.
Domácí úpravna vody
Domácí úpravna vody totiž slouží především pro změkčování vody. Obyvatelé Prahy či Ostravy nejsou tvrdostí vody tolik ohroženi, hůře jsou na tom například obyvatelé Brna či Kladna, kde naměřené hodnoty ukazují na velmi tvrdou vodu. Takzvaná tvrdá voda, v jejímž složení se nachází vysoký obsah minerálů, je tedy reálným problémem většiny obyvatel ČR.
Vše, co potřebujete vědět k tématu „domácí úprava vody ze studny“
Voda z vlastní studny má při současných klimatických změnách cenu zlata. Ne vždy je ale studniční voda vhodná k přímé konzumaci nebo k používání v domácnosti. V takovýchto případech je dobré popřemýšlet o pořízení domácí úpravny vody ze studny. Proč je úpravna studniční vody důležitá, s jakými problémy Vám pomůže a co je dobré vědět před jejím pořízením?
Proč a jak provádět filtraci vody ze studny?
Voda z vlastní studně je pohodlným způsobem, jak mít neustálý přísun vody pro různé účely. Rozhodneme-li se ale vodu ze studny využívat pro domácnost, měli bychom zvážit některý ze způsobů filtrace vody ze studny. Podzemní voda obsahuje mnohem méně znečištění než voda povrchová.
Čistička vody pro domácnost
Čistička vody pro domácnost je praktickým způsobem, jak úsporně, rychle, efektivně a trvale zajistit perfektně čistou vodu kdekoliv a kdykoliv si zamaneme. Voda zbavená nadměrného množství minerálů, větších nečistot a zápachu je skvělá nejenom pro přímou konzumaci, vaření, chutný čaj a kávu, ale také pro zdravou pokožku, krásné vlasy, čisté nádobí a měkké prádlo.
Jak pomáhají změkčovací filtry při úpravě vody
Změkčovací filtry jsou pohodlným způsobem, jak zajistit měkkou vodu pro celou domácnost. Pokud se potýkáte s tzv. tvrdou vodou, jistě jste již pocítili její neblahé účinky. Tvrdá voda má totiž vysoký obsah minerálů, které jsou zodpovědné za vznik vodního kamene. Tyto usazeniny pak snižují účinnost ohřívacích zařízení a zkracují jejich životnost.
Jak efektivně řešit domácí filtraci pitné vody
Voda je základem života. Co ale dělat, pokud se potýkáme s nedobrou kohoutkovou vodou, která zapáchá chlorem, zanáší spotřebiče vodním kamenem a nemá dobrou chuť? Účinným řešením je domácí filtrace pitné vody.
Co dělat pro změkčení vody ve studni
Voda z vlastního zdroje je dnes ideálním způsobem, jak ušetřit. Náklady na vodu z kohoutku jsou totiž čím dál vyšší a mnoho lidí se proto rozhodne pro pořízení vlastní studny. Studniční voda ale obvykle sama o sobě nesplňuje standardy pro pitnou vodu. Proto je potřeba ji vhodně upravit. Poradíme vám, co dělat pro změkčení vody ve studni.
Vodní filtry na tvrdou vodu
Nejefektivnějším a nejtrvalejším způsobem, jak čisté, zdravotně nezávadné a dobře chutnající vody dosáhnout, jsou vodní filtry na tvrdou vodu. Zjistěte, s čím vám vodní filtry mohou pomoci a jak fungují.
Úpravna vody pro rodinné domy
Obáváte se výběru a instalace úpravny vody pro rodinné domy? Pojďte se s námi přesvědčit, že se není čeho bát. Od získání čistější, voňavější, chutnější a zdravější vody vás dělí jen několik jednoduchých kroků.
Změkčovač vody do domácností
Změkčovač vody je nejúčinějším řešením pro všechny trpící domácnosti. Dokáže snadno změkčit vodu a odstranit vodní kámen. Instaluje se na přívod vody, díky čemuž ovlivňuje vodu v celém domě. Už se nebudete muset bát o neustále se zvyšující náklady, poškození spotřebičů a navíc budete mít zdravou a krásnou pleť.
zpět