Informace o vodě a změkčovači vody

Informace o vodě a změkčovači vody

Úprava vody ze studny s pomocí filtrů na železitou vodu
Všimli jste si, že voda ze studny, kterou používáte v domácnosti, zanechává na površích nebo vypraném oblečení skvrny, nelibě voní a nemá dobrou chuť? Možná se potýkáte s takzvanou železitou vodou, jež obsahuje nadměrné množství železa, manganu či sirovodíku. Ta sice není zdravotně závadná, ale v dlouhodobém horizontu může mít neblahé účinky nejen na domácí spotřebiče a vodovodní trubky, ale také na pokožku nebo zdraví. Voda s vysokým obsahem nežádoucích látek naštěstí není neřešitelným problémem – v tomto článku rádi bychom vám představili filtry na železitou vodu EcoWater z naší nabídky.
Jak vybrat změkčovače vody a jak fungují?
Změkčovače vody jsou pro většinu z nás velkou neznámou a princip jejich fungování je tak zahalen tajemstvím. Pojďte se s námi podívat, jak změkčení vody ve změkčovači probíhá, jak může přispět k vašemu spokojenějšímu životu a jak si ze široké nabídky vybrat ten pravý změkčovač vody pro vaše potřeby. Vše, co jste potřebovali vědět o změkčovači vody, se dozvíte zde.
Věděli jste, že ...
Čím vyšší tvrdost vody a její spotřeba, tím nižší účinnost kotle a ústředního vytápění a zvýšení spotřeby energie na výrobu teplé užitkové vody do těchto systémů. Tloušťka 1 mm vodního kamene na povrchu výměníku tepla, snižuje účinnost přibližně o 10 % , čímž se zvyšuje spotřeba paliva a energie. Odhaduje se, že zvýšení nákladů na provoz vytápěcích zařízení kvůli usazování vodního kamene je až o 36 % v průměru vyšší, jak u měkké vody.
Jak vybrat správné zařízení na úpravu vody?
Zvažujete úpravu vaší vody? Specializujeme se na řešení pro úpravu vody, proto víme, co je třeba vše definovat při výběru ideálního zařízení. V tomto článku najdete často kladené otázky s rozdělením pro obecní vodu a vodu ze studny.
Filtrace vody - proč ji dělat a jaký filtr na vodu vybrat?
Zjistíte, že z vašeho kohoutku teče chutná a příjemná voda na pití! Již žádná špatná chuť kvůli chlóru a organickým látkám. Vaše káva a čaj rozvinou svoji plnou a pravou chuť. Příprava jídla, oplachování zeleniny a ovoce bude mnohem účinnější. Pomůže vám filtrace vody.
Jak zjistit tvrdost vody a jak se jí zbavit?
Každý ví, že voda může být tvrdá či měkká. Tvrdost vody je způsobena zejména obsahem solí kovů alkalických zemin, především vápníku a hořčíku. Problém dokážou vyřešit filtry na tvrdou vodu. Pomůžeme vám vybrat nejvhodnější filtr na tvrdou vodu.
Jak funguje iontové změkčování vody a proč změkčovat?
Máme pro vás důležité informace ohledně změkčování vody. Nevíte, jak efektivně řešit změkčení vody, pak pro vás máme několik instrukcí, rad a tipů. Čtěte více zde.
Vodní kámen
Vodní kámen vzniká uvolněním minerálů z vody. Při cestě vody ze spodních vrstev na povrch dochází k jejímu styku s vrstvami různého složení.
Proč využít domácí čističky vody na změkčení tvrdé vody?
Mezi běžně užívané úpravny vody patří také změkčovače vody, které slouží k změkčování vody, tedy k odstranění nežádoucího vápníku i hořčíku z vody. Vápník a hořčík vytváří ve vodovodních trubkách a spotřebičích vodní kámen a snižuje tak výkon spotřebičů. Domácí úpravna pitné vody je efektivním řešením na odvápnění vody a změkčení tvrdé vody.
Domácí úpravna vody
Domácí úpravna vody totiž slouží především pro změkčování vody. Obyvatelé Prahy či Ostravy nejsou tvrdostí vody tolik ohroženi, hůře jsou na tom například obyvatelé Brna či Kladna, kde naměřené hodnoty ukazují na velmi tvrdou vodu. Takzvaná tvrdá voda, v jejímž složení se nachází vysoký obsah minerálů, je tedy reálným problémem většiny obyvatel ČR.
Domácí úpravna vody ze studny: proč ji mít a jak filtruje pitnou vodu?
Voda z vlastní studny má při současných klimatických změnách cenu zlata. Ne vždy je ale studniční voda vhodná k přímé konzumaci nebo k používání v domácnosti. V takovýchto případech je dobré popřemýšlet o pořízení domácí úpravny vody ze studny. Proč je úpravna studniční vody důležitá, s jakými problémy Vám pomůže a co je dobré vědět před jejím pořízením?
Proč a jak provádět filtraci vody ze studny?
Voda z vlastní studny je pohodlným způsobem, jak mít neustálý přísun vody pro různé účely. Rozhodneme-li se ale vodu ze studny využívat pro domácnost, měli bychom zvážit některý ze způsobů filtrace vody ze studny. Podzemní voda obsahuje mnohem méně znečištění než voda povrchová. Proto je často nutné aplikovat filtry na vodu ze studny.
Čistička vody pro domácnost
Čistička vody pro domácnost je praktickým způsobem, jak úsporně, rychle, efektivně a trvale zajistit perfektně čistou vodu kdekoliv a kdykoliv si zamaneme. Voda zbavená nadměrného množství minerálů, větších nečistot a zápachu je skvělá nejenom pro přímou konzumaci, vaření, chutný čaj a kávu, ale také pro zdravou pokožku, krásné vlasy, čisté nádobí a měkké prádlo.
Jak pomáhají změkčovací filtry při úpravě vody
Změkčovací filtry jsou pohodlným způsobem, jak zajistit měkkou vodu pro celou domácnost. Pokud se potýkáte s tzv. tvrdou vodou, jistě jste již pocítili její neblahé účinky. Tvrdá voda má totiž vysoký obsah minerálů, které jsou zodpovědné za vznik vodního kamene. Tyto usazeniny pak snižují účinnost ohřívacích zařízení a zkracují jejich životnost. Proto se vyplatí investovat do změkčovacího filtru.
Co dělat pro změkčení vody ve studni
Voda z vlastního zdroje je dnes ideálním způsobem, jak ušetřit. Náklady na vodu z kohoutku jsou totiž čím dál vyšší a mnoho lidí se proto rozhodne pro pořízení vlastní studny. Studniční voda ale obvykle sama o sobě nesplňuje standardy pro pitnou vodu. Proto je potřeba ji vhodně upravit. Poradíme vám, co dělat pro změkčení vody ve studni.
Vodní filtry na tvrdou vodu
Nejefektivnějším a nejtrvalejším způsobem, jak čisté, zdravotně nezávadné a dobře chutnající vody dosáhnout, jsou vodní filtry na tvrdou vodu. Zjistěte, s čím vám vodní filtry mohou pomoci a jak fungují.
Úpravna vody pro rodinné domy
Obáváte se výběru a instalace úpravny vody pro rodinné domy? Pojďte se s námi přesvědčit, že se není čeho bát. Máme pro vás jasný postup, jak vybrat ideální čističku vody pro váš rodinný dům. Od získání čistější, voňavější, chutnější a zdravější vody vás dělí jen několik jednoduchých kroků.
Změkčovač vody pro rodinný dům
Změkčovač vody je nejúčinějším řešením pro všechny trpící domácnosti. Změkčení vody v domácnosti je dnes již tak snadné. Dokážete lehce změkčit vodu a odstranit vodní kámen. Změkčovač vody se instaluje na přívod vody, díky čemuž ovlivňuje vodu v celém domě. Už se nebudete muset bát o neustále se zvyšující náklady, poškození spotřebičů a navíc budete mít zdravou a krásnou pleť.
zpět