Vše, co potřebujete vědět k tématu „domácí úprava vody ze studny“

Vše, co potřebujete vědět k tématu „domácí úprava vody ze studny“

Voda z vlastní studny má při současných klimatických změnách cenu zlata. Ne vždy je ale studniční voda vhodná k přímé konzumaci nebo k používání v domácnosti. V takovýchto případech je dobré popřemýšlet o pořízení domácí úpravny vody ze studny. Proč je úpravna studniční vody důležitá, s jakými problémy Vám pomůže a co je dobré vědět před jejím pořízením?

Voda z vlastní studny má při současných klimatických změnách cenu zlata. Ne vždy je ale studniční voda vhodná k přímé konzumaci nebo k používání v domácnosti. V takovýchto případech je dobré popřemýšlet o pořízení domácí úpravny vody ze studny. Proč je úpravna studniční vody důležitá, s jakými problémy vám pomůže a co je dobré vědět před jejím pořízením?

Proč je dobré mít úpravnu vody ze studny?

Neupravená studniční voda obsahuje velké množství minerálních látek jako je vápník, hořčík, železo, mangan či amonné ionty. Právě tyto prvky mohou způsobit problémy při používání studniční vody v domácnostech, provozech, penzionech a dalších zařízeních. Jako možné řešení je často nabízena mechanická filtrace, krystaly nebo magnetická či dokonce elektromagnetická úprava. Tato řešení jsou ale neúčinná a často velmi drahá. Navíc pouze centrální instalace úpravny vody dokáže účinně snížit množství fyzikálních látek ve vodě.

Je domácí úpravna vody ze studny vhodná právě pro mě?

Úpravna studniční vody eVOLUTION 500 POWER EcoMULTI
Model domácí úpravny vody ze studny eVOLUTION 500 POWER EcoMULTI

Úprava vody ze studny je skvělá zejména při vysoké tvrdosti vody a také při vysokém obsahu železa a manganu. Právě tyto dva prvky mají na svědomí zanesené domácí spotřebiče (myčka, pračka, kávovar), vodovodní baterie, rozvody vody, ohřívače vody a další. Zanesení vodním kamenem také zvyšuje provozní náklady a snižuje životnost spotřebičů – a to se může nepěkně projevit na Vašich výdajích.

Co mi domácí úpravna vody ze studny přinese?

  • Měkká voda šetří elektrickou energii
  • Do měkké vody není potřeba přidávat tolik čisticích prostředků
  • Osvobodíte se od nutných oprav, výměn a čištění domácích spotřebičů zanesených vodním kamenem
  • Měkká voda je perfektní pro lesklé a čisté nádobí beze skvrn a pro nadýchané prádlo
  • Voda bez nadbytečných minerálních látek je šetrnější k pokožce i k vlasům

Co je potřeba zjistit před pořízením domácí čističky vody ze studny?

Abychom Vám mohli doporučit tu pravou úpravnu studniční vody, potřebujeme znát přesné složení vody z Vaší studně. Fyzikální rozbor vody zhotoví na základě vzorku jakákoliv akreditovaná laboratoř. Tuto službu také obvykle zajišťují vodárny nebo laboratoře v každém větším městě.

Která z domácích úpraven vody je pro mě nejlepší?

Úpravna vody ze studny je skvělou volbou, pokud se vše správně promyslí. V SOFTWATER se zabýváme komplexním řešením úpravy studniční vody na míru. Společně s vámi probereme možnosti úpravy vody ve Vaší domácnosti, hotelu, penzionu či firmě. Po výběru optimální úpravny vody ze studny vám přístroj profesionálně namontujeme a spolehnout se na nás můžete i pak – každý náš zákazník má nárok na servisní péči. Kontaktujte nás a vydejte se společně s námi na cestu za lepší studniční vodou.

Prohlédněte si čističky vody ze studny, které zákazníkům doporučujeme nejčastěji:

domácí úpravna vody ze studnyúpravna studniční vodydomácí úpravna vody ze studnyúpravna studniční vody

Zajímá Vás, jak vypadají realizace domácí úpravny studniční vody SOFTWATER?

Podívejte se na naše produkty

zpět