Proč a jak provádět filtraci vody ze studny?

Proč a jak provádět filtraci vody ze studny?

Proč a jak provádět filtraci vody ze studny?
Voda z vlastní studně je pohodlným způsobem, jak mít neustálý přísun vody pro různé účely. Rozhodneme-li se ale vodu ze studny využívat pro domácnost, měli bychom zvážit některý ze způsobů filtrace vody ze studny. Podzemní voda obsahuje mnohem méně znečištění než voda povrchová.

Voda z vlastní studně je pohodlným způsobem, jak mít neustálý přísun vody pro různé účely. Rozhodneme-li se ale vodu ze studny využívat pro domácnost, měli bychom zvážit některý ze způsobů filtrace vody ze studny. Podzemní voda obsahuje mnohem méně znečištění než voda povrchová. Vrstvy horniny a půdy totiž zachycují většinu minerálů a nečistot. Studniční voda má ale tendenci obsahovat více minerálů – voda ze studny tedy může být tzv. tvrdá a pak je na místě přemýšlet o způsobu filtraci vody ze studny, abychom dosáhli jejího změkčení. Na filtraci povrchové pitné vody doporučujeme použít například změkčovače vody s aktivní sloužkou uhlí.

Proč uvažovat o zakoupení filtrace vody ze studny?

Voda ze studny téměř vždy vyžaduje určité změkčení a filtraci, aby byla vhodná pro pití, vaření a používání v domácnosti. Voda ze studny může způsobovat skvrny na dřezech, vanách a toaletách, obvykle kvůli vysokému obsahu železa. Železo navíc mění chuť vody. Voda ze studny může také zapáchat a je ohrožená kontaminací různými druhy chemikálií. 

Jak zjistím složení vody ve studni?

Rozbor vody ze studně provádějí akreditované laboratoře. Složení vody ve studni je nezbytnou informací pro zvolení správného způsobu filtrace vody ze studny. Více informací o rozboru vody najdete zde.

Jaké je nejvhodnější řešení filtrace vody ze studny?

  • Filtrace vody ze studny převařením – tento způsob je vhodný především pro zničení nebezpečných bakterií, nepomůže nám ale s filtrací vody ze studny jako takovou
  • Filtrace vody ze studny jodovým roztokem, tabletami nebo krystaly – jde o způsob, který dokáže zabít bakterie, ale opět nepomůže s filtrací 
  • Filtrace vody ze studny pomocí filtrů na vodu – účinnější řešení filtrace, které je ovšem časově náročné a není stoprocentní
  • Filtrace vody ze studny pomocí úpraven vody – nejvíce účinný, trvalý a konečný způsob, jak ze studně získat vodu v top kvalitě. 

Filtrovaná voda | filtrace vody ze studny | Softwater

Filtrace vody ze studny od Softwater

Produkty EcoWater, které Softwater nabízí, distribuuje a servisuje, nabízejí několik způsobů filtrace vody ze studny. S výběrem vhodného zařízení pro filtraci vody ze studny vám rádi poradíme – neváhejte nás proto kontaktovat a nechat si zodpovědět všechny dotazy týkající se způsobu, jak získat čistou a skvěle chutnající vodu kdekoliv.

Filtrace vody ze studny zaměřená na nadměrné množství železa, manganu a sirovodíku

Železo, mangan a sirovodík ve vodě ze studny mohou způsobovat rezavé skvrny, ovlivňovat kvalitu a chuť vody a způsobovat její zápach. Více o řadě odželezňovacích filtrů najdete zde.

Filtrace vody ze studny s pomocí multifunkčních úpraven vody

Multifunkční úpravny vody jsou nejoblíbenějším způsobem, jak provádět filtraci vody ze studny. Dokáží totiž vodu ze studny nejenom filtrovat, ale také ji změkčit. Díky tomu můžete mít chutnou vodu bez zápachu, která navíc nebude ohrožovat vaše domácí spotřebiče. Prostudujte si sekci multifunkčních úpraven vody a vyberte si praktický způsob filtrace vody ze studny ještě dnes.

Filtrace vody ze studny | Softwater

Ještě váháte? Prohlédněte si provedené realizace našich zařízení a zjistěte, že filtrace vody ze studny není vůbec složitá

Způsob filtrace vody ze studně v rodinném domě – instalace změkčovače EcoWater eVOLUTION 500 Power

Filtraci vody ze studny může zabezpečit změkčovač vody

Úprava tvrdosti studniční vody – filtrace vody ze studně pomocí změkčovače vody COMFORT 600 v rodinném domě

Filtrace vody ze studny prospívá také domácím spotřebičům

 

Podívejte se na naše produkty

 

zpět