Filtrace vody - proč ji dělat a jaký filtr na vodu vybrat?

Filtrace vody - proč ji dělat a jaký filtr na vodu vybrat?

Filtrace vody - proč ji dělat a jaký filtr na vodu vybrat?
Zjistíte, že z vašeho kohoutku teče chutná a příjemná voda na pití! Již žádná špatná chuť kvůli chlóru a organickým látkám. Vaše káva a čaj rozvinou svoji plnou a pravou chuť. Příprava jídla, oplachování zeleniny a ovoce bude mnohem účinnější. Pomůže vám filtrace vody.

Voda je základem života. Co ale dělat, pokud se potýkáme s nedobrou kohoutkovou vodou, která zapáchá chlorem, zanáší spotřebiče vodním kamenem a nemá dobrou chuť? Účinným řešením je domácí filtrace pitné vody.

Zjistíte, že z vašeho kohoutku teče chutná a příjemná voda na pití! Již žádná špatná chuť kvůli chlóru a organickým látkám. Vaše káva a čaj rozvinou svoji plnou a pravou chuť. Příprava jídla, oplachování zeleniny a ovoce bude mnohem účinnější. 

Je úprava a filtrace pitné vody nutná?

Kohoutková voda je obvykle určena k přímé konzumace a je naprosto bezpečná. Kvůli bezpečnosti je do ní ale přidáván chlor a další látky. Tyto látky mají často za následek nedobrou chuť a nepěknou barvu. Chlorovaná pitná voda má také nepříznivý vliv na pokožku.

Filtrace pitné vody přináší samé benefity. Patří k nim například:

 • zlepšení chuti pitné vody,
 • eliminace chloru a dalších látek,
 • zlepšení atopického ekzému a alergie na chlor.

Jídlo uvařené s použitím filtrované vody bude mít najednou lepší chuť, káva a čaj budou chutnat diametrálně jinak a řezané květiny déle vydrží. Po sprchování či koupání vás už nebude trápit vysušená pokožka a prádlo z pračky bude díky filtrace pitné vody překvapivě měkké a beze skvrn.

Neefektivní způsoby filtrace pitné vody

Domácí filtraci pitné vody lze provést například převařením, ultrafialovým světlem nebo chemickými látkami (například chlorovými kapkami, které mají schopnost zabíjet bakterie či různými prášky a tabletami). Tato řešení jsou ale časově i finančně náročná a v případě použití chemických látek mohou být i velmi nebezpečná.

Jak si vybrat správný filtr na vodu?

Voda hraje v našem životě významnou roli. Někdy ale může obsahovat škodlivé látky, nadměrné množství minerálů nebo mít špatnou chuť. Složení vody zjistíme s pomocí rozboru vody.Někdy ale pouhým pohledem či ochutnáním zjistíme, že je něco v nepořádku. V těchto případech bychom měli začít přemýšlet buď o filtru na vodu ze studny, filtru na dešťovou vodu, filtru na pitnou vodu nebo filtru na tvrdou vodu. 

Proces výběru správného filtru na vodu může být při dnešní široké nabídce složitý. Důležité je promyslet si, co od filtrace vody očekáváme (chci pouze filtr na pitnou vodu nebo potřebuju například filtr na vodu ze studny, kterou používáme v domácnosti pro praní, vaření, mytí a další činnosti).

Filtrace vody je příznivá pro naše tělo i pro naši domácnost. S pomocí filtru na tvrdou vodu můžeme například díky změkčení vody získat skvěle chutnající vodu, která bude příjemná na pokožce, zanechá naše vlasy lesklé a nebude zanášet domácí spotřebiče vodním kamenem.

Filtr na vodu ze studny zase může zbavit vodu nadbytečných minerálů (obvykle železa) a přivádět do domácnosti zdravotně nezávadnou vodu pro konzumaci i pro úklid.

Hlavní typy filtrů na vodu

 • Filtr na vodu ze studny dokáže vodu změkčit a zároveň filtrovat. Voda je tak po filtraci bez zápachu, zabarvení, zbavená vysokého obsahu železa, manganu a sirovodíku.
 • Filtr na dešťovou vodu obvykle není potřeba, neboť dešťová voda je velmi měkká voda s obsahem tvrdosti 0 - 4 °dH.
 • Filtr na pitnou vodu (změkčovače vody) se montuje přímo na vodovodní potrubí nebo například pod dřez. Změkčená voda, která je jeho produktem, je perfektní jak na konzumaci a vaření, tak na úklid a použití s domácími spotřebiči. Nezanechává skvrny na povrchu a nezanáší domácí spotřebiče.

Filtry na vodu studny

Z nabídky SOFTWATER si můžete vybrat z několika typů filtru na vodu ze studny. Pro odstranění železa, manganu a sirovodíku je vhodný filtr na vodu ze studny v podobě odželezňovacího filtru.

Filtr na vodu ze studny může být zastoupen také multifunkční úpravnou vody, která zároveň slouží jako filtr na tvrdou vodu.

Více informací o filtrech na vodu ze studny najdete zde. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat buď s pomocí poptávkového tlačítka nebo prostřednictvím kontaktů.

Filtr na vodu ze studny se napojuje na potrubí v místě, kde je voda přiváděna do domu a odkud je rozváděna dále. K nejoblíbenějším a nejdoporučovanějším potrubním filtrům na vodu ze studny patří multifunkční úpravna vody eVOLUTION 500 POWER EcoMULTI. Ta slouží zároveň jako filtr na vodu ze studny, filtr na tvrdou vodu a filtr na tvrdou vodu. 

Více informací o potrubním filtru na vodu ze studny najdete v článku Domácí úprava vody ze studny.

Filtry na pitnou vodu pro domácnosti

SOFTWATER nabízí komplexní řešení úpravy a filtrace pitné vody pro celou domácnost. Díky našemu způsobu filtrace pitné vody vás už nebude trápit voda zapáchající chlorem a organickými látkami. 
Přemýšlíte o domácí filtraci pitné vody? S optimálním řešením na míru Vám rádi pomůžeme. Stačí, když nám zavoláte nebo napíšete (využít můžete také kontaktní formulář). Spolu jistě najdeme cenově výhodnou a efektivní úpravu a filtraci pitné vody, kdekoliv si budete přát.

Centrální filtrace vody EcoWater ECWF 8

Výtečně chutnající voda ze všech kohoutků ve vašem domově. 

ilustrační obrázek - filtrace vody

 

Centrální filtrace vody EcoWater ECWF 8 zabezpečí pro vaši celou domácnost čistou a ideální vodu. Takovou, která nejen skvěle chutná, ale hlavně je šetrná k zařízením typu kotle, pračky, vodovodních bateriá apod. 

Díky filtraci vody EcoWater zjistíte, že z vašeho kohoutku teče delikátní a příjemná voda na pití! Již žádná špatná chuť kvůli chlóru a organickým látkám. Vaše káva a čaj rozvinou svoji plnou a pravou chuť. Příprava jídla, oplachování zeleniny a ovoce bude mnohem účinnější. Vaše vaření se obohatí užíváním filtrované vody. A tato báječná voda bude k dispozici pro vaši rodinu po celém domě, při sprchování nebo koupaní, když si budete čistit zuby, nebo mýt ruce kdykoliv během dne. Pocítíte rozdíl i na vašem oblečení, když je vyndáte z pračky. Filtrace vody zajistí kompletní péči o vaši domácí úpravu vody. 

Tvrdá voda a chlor ohrožují zdraví - vydáno na idnes.cz 3.3.2009

ilustrační obrázek - filtrace vody

Technologie Filtersense TMCentrální filtrace vody EcoWater Systems je systém, který instalujete v místě vstupu vody do vašeho domova. Odstraníte jim chlórovou příchuť a odfiltruje z vody usazeniny až do 15 μm ( mikronů ) pro celý váš dům. To jsou výhody použití exkluzivního 3/4“ ventilu v technologii filtrací vody EcoWater Systems.  Centrální filtrace vody EcoWater Systems využívá proces AutoRinseTM pro automatické vlastní čištění. Tudíž není třeba vyměňovat žádné filtry a údržba je nepatrná.

ilustrační obrázek - filtrace vody

Na rozdíl od jiných systémů dodává Centrální filtrace vody EcoWater Systems vysoce kvalitní vodu bez významného snížení tlaku vody. Centrální filtrace vody EcoWater Systems snižuje množství usazenin, které se mohou tvořit ve vodovodním potrubí a způsobují snížení tlaku vody. Tyto usazeniny se mohou vytvářet ve vašich spotřebičích a potenciálně ovlivnit jejich očekávaný výkon a životnost. Řešením je právě moderní systém filtrace vody. 

ilustrační obrázek - filtrace vody

Výhody centrální filtrace vody EcoWater ECWF 8 :

 • odpadá starost s výměnou filtračních vložek
 • minimální náklady na provoz filtrace vody
 • nevzniká odpad z filtračních vložek
 • žádná chuť chlóru ani jeho pozůstatků
 • citelná změna při sprchování

 

Ukázka připojení filtrace vody EcoWater ECWF 8

 

Filtrace vody EcoWater ECWF 8 leták (0,6 MB)

ilustrační obrázek - filtrace vody

Filtrace vody přes složku aktivního uhlí

Přesněji jde o elektronicky řízený filtr se složkou aktivního uhlí, které je již dlouho používáno za účelem odchlorování a také pro zlepšení chuti vody. Aktivní uhlí je nejčastěji vyráběné z bukového dřeva a kokosových skořápek. Filtry vody s aktivním uhlím jsou vyvinuty k odstranění rozpustných, organických kontaminujících látek z vody a k obnově její přirozené čistoty. Aplikace zahrnuje čištění městské pitné vody (úpravu chuti a zápachu, odbarvování). Aktivní uhlí je velmi pórovité a má velmi dobré absorpční vlastnosti vůči chlóru a těžkým kovům.

 ilustrační obrázek - filtrace vody 

Pitná voda pocházející z vodáren je intenzivně chlorovaná za účelem její dezinfekce. Je třeba pamatovat, že zdroj pitné vody jsou řeky plné bakterií, protože do těchto řek jsou kromě jiného vypouštěny odpadové vody z domácností. Aktivní uhlí chrání také čistou vodu před baktériemi, které nás všude obklopují a rozvíjejí se ve vodě tam, kde k tomu nacházejí vhodné prostředí. Baktérie, které se mohou množit v přestárlém aktivním uhlím, nejsou patogenní, ale sliz, který vytvářejí (ve vnitřku nádoby filtru a v potrubí) způsobují trpkou a později hořkou chuť vody. Aby se tomuto nežádanému efektu zabránilo, filtrace vody EcoWater ECWF 8 se automaticky v předem nastaveném čase propláchne proudem vody.

 

Podívejte se na naše produkty

zpět