Proč využít domácí čističky vody na změkčení tvrdé vody?

Proč využít domácí čističky vody na změkčení tvrdé vody?

Proč využít domácí čističky vody na změkčení tvrdé vody?
Mezi běžně užívané úpravny vody patří také změkčovače vody, které slouží k změkčování vody, tedy k odstranění nežádoucího vápníku i hořčíku z vody. Vápník a hořčík vytváří ve vodovodních trubkách a spotřebičích vodní kámen a snižuje tak výkon spotřebičů. Domácí úpravna pitné vody je efektivním řešením.

Kvalita dodávané vody často není z mnoha hledisek vyhovující. Ať už jde o používání vody v domácnosti, či v rozličných průmyslových zařízeních, voda musí vždy mít požadované vlastnosti. Pokud vlastnosti vody nejsou odpovídající, přichází na řadu čističky vody. Existují různé typy úpraven vody, které se liší tím, jak vlastnosti vody mění. Společné mají ale jedno: zvyšují kvalitu vody.

Požadovanou kvalitu zajistí domácí čistička vody

Nároky na kvalitu vody jsou dány jejím zamýšleným použitím. Má-li se používat k přípravě pokrmů a nápojů, nebo i přímé konzumaci, je jasnou prioritou dokonalá čistota a zdravotní nezávadnost. Vedle toho pro technická použití je zapotřebí mimo jiné absence minerálů, které by vedly k zanášení zařízení.

V domácnosti ale obvykle potřebujeme, aby čistička vody dodávala vodě obě zmíněné vlastnosti. Tedy bezproblémovou vhodnost pro pití a vaření a současně pro veškeré spotřebiče, jejichž počet s rozvojem technologií a životní úrovně stále roste. Pračka, myčka nádobí, kávovar, otopná soustava, čerpadla, bazény – všechna tato zařízení jsou kvalitou vody ovlivňována.

Nejčastěji jako čistička vody v domácnosti slouží zařízení na její změkčování. Měkká voda je vhodnější k pití, umývání, praní i sprchování, mytí rukou a mnoha dalším činnostem v domácnosti obvyklým. Díky značně sníženému množství rozpuštěných nerostů omezuje tvorbu vodního kamene. Proto změkčovač vody snižuje riziko poškození spotřebičů a prodlužuje jejich životnost.

Pořízení úpravny vody je tudíž velmi rozumnou investicí, která se vám bezesporu vrátí. Kontaktujte nás a my vám rádi s výběrem čističky vody pomůžeme. 

Změkčovače vody jako domácí čističky vody na pitnou

Čističky vody (změkčovače vodyslouží k změkčování vody, tedy k odstranění nežádoucího vápníku i hořčíku z vody. Vápník a hořčík vytváří ve vodovodních trubkách a spotřebičích vodní kámen a snižuje tak výkon spotřebičů. Domácí úpravna pitné vody je efektivním řešením. 

Domácí čističky vody řeší nejen vodní kámen (tj. tvrdost vody), ale do oblasti zařízení sloužících k úpravě pitné vody řadíme i takové filtry, které odstraňují z vody zápach, kaly nebo přemíru železa, manganu nebo jiných škodlivých organických látek. Proto je třeba vybírat úpravnu vody  adekvátně k efektu, který má plnit. Zpravidla je problémů více, proto existují i komplexní úpravny vody s  multifunkčním řešením či specifickými filtračními jednotkami. 

Úpravna vodyDomácí úpravna vodyDomácí úpravna pitní vody

Čističky vody je navržena tak, aby poskytovala nepřetržitou dodávku upravené vody = cenově rozumné řešení k ochraně rozvodů vody, kotlů, spotřebičů atd. Úpravny vody spojují osvědčenou technologii iontové výměny a nejmodernější řídící ventil s proporcionálním řízením, který si vyhodnocuje zbytkovou kapactu a tím pádem jsou zajištěny velmi nízké náklady na provoz.

Úpravny vody EcoWater disponují moderním 5řádkovým LCD displayem, který slouží k vizuální kontole vašich denních a celkových průtoku, signalizuje zbytkové množství soli v zásobníku, umožňuje připojení bezdrátového remote control, pro dálkové ovládání úpravny vody.

 

Vyberte si nejvhodnější typ domácí čističky vody na pitnou vodu z naší nabídky

 

zpět